پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶

بازیگران «فروشنده» در میان برترین‌های سال ۲۰۱۶

بازیگران «فروشنده» در میان برترین‌های سال ۲۰۱۶

فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی به عنوان یکی از فیلم های سال ۲۰۱۶ میلادی انتخاب شد که دارای بهترین تیم بازیگری (بهترین انتخاب بازیگران برای نقش ها) بوده است.

به گزارش  «ایندی وایر»،از میان ۱۳ سینماگر برتر و  فعال در زمینه انتخاب بازیگر در هالیوود، «هیدی لویت» که مسئولینت انتخاب بازیگران فیلم  برنده اسکار «هنرمند» و همچنین فیلم «جان اف.کندی» را بر عهده داشته است فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی را به عنوان انتخاب خود برگزید.

وی در توضیح خود برای انتخاب فیلم «فروشنده» آورده است: “انتخاب بازیگر یکی از عوامل پنهان در هر فیلم موفق است. زمانی که انتخاب بازیگر به درستی انجام شده باشد شما غرق در داستان می شوید و هر پیش ذهنیتی که درباره بازیگر داشته باشید را رها می کنید چرا که بازیگر با شخصیت یکی شده است. از آنجایی که ما آشنایی چندانی با ستاره ها و استعدادهای فیلم خارجی نداریم این کار برای ما آسان تر است اما آنچه بسیار زیاد درباره فیلم های خارجی دوست دارم این است که بازیگرانش طوری به نظر نمیرسند که گویی آماده رفتن روی فرش قرمز و یا جلد مجله «پیپل» هستند. فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی دارای یکی از این گروه بازیگران بی نقص است. من تنها با شهاب حسینی بازیگر فیلم برنده اسکار «جدایی» آشنا بودم و آشنایی چندانی باسایر بازیگران فیلم نداشتم.

«هیدی لویت» در ادامه می نویسد: “این فیلم درامی درخشان است که از نمایشنامه «مرگ فروشنده» اثر «آرتور میلر» به خوبی در پس زمینه خود استفاده کرده است. ما زوج بازیگری را می بینیم که در جستجوی یک آپارتمان جدید هستند چرا که خانه اشان در حال فروپاشی و ناامن است. با زندگی روزانه این دوبازیگر همراه می شویم که تنها از راه بازیگری امرار معاش نمی کنند و آنها را همچون کسانی درک می کنیم که در دنیای واقعی وجود دارند. آنها تفاوتی با بازیگرانی که در لس آنجلس و نیویورک دست و پا می زنند ندارند. هنگام تماشای فیلم احساس کردم در حال تماشای یک مستند از بازیگران در تئاترهای زیرزمینی هستم که دارای زرق و برق برادوی و هالیوود نیستند. بازی های نئورئالیستی و کامل بازیگران زمانی که دنیای عاطفی کاراکترها به اوج می رسد و رابطه زوج نقش اصلی از هم می پاشد مرا بسیار تحت تاثیر قرار داد. در واقع در این فیلم استعداد در همه جا و بدون مرز وجود دارد.

منبع: ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.