چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶

برترین عکس‌های «اوباما» در طول ۸ سال ریاست جمهوری آمریکا

با نزدیک شدن به اتمام دوره دوم ریاست جمهوری باراک اوباما، کار عکاس کاخ سفید در طول دوران ریاست جمهوری وی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.  پت سوزا نزدیک به ۲ میلیون عکس در طول هشت سال ریاست جمهوری باراک اوباما از او گرفته است  که بسیاری از آنها را بلافاصله در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و یا فلیکر فورا با مردم به اشتراک گذاشته است.
در ادامه عکس های منتخب این عکاس را مشاهده می کنید:۲۹ جولای ۲۰۰۹؛ پرزیدنت اوباما در حاشیه اجلاسی در سالن اصلی شهر بریستول در ویرجینیا، از سوپرمارکت کروگر بازدید کرده و مشغول خوردن یک شلیل است.

o1
۸ می ۲۰۰۹؛ پرزیدنت اوباما  در جریان بازدید از دفتر Oval در واشنگتن، در مقابل پسر یکی از کارکنان کاخ سفید، سرش را خم کرده و پسربچه او را نوازش می کند.
o2
۱۳ آوریل ۲۰۰۹؛ اوباما به همراه سگ جدید خانواده ش در یک کوریدور در حال دویدن است. این سگ شش ماهه پرتغالی در کاخ سفید نگهداری می شود. نام این سگ بو است که توسط سناتور تد کندی و همسرش ویکتوریا به دختران اوباما هدیه داده شده است.
o3
۹ آگوست ۲۰۱۰؛ پرزیدنت اوباما با حالت شوخی پای خود را بر روی ترازویی قرار داده که ماروین نیکلسون(هماهنگ کننده سفرهای رییس جمهور) بدون اطلاع از این موضوع در حال کشیدن وزن خود است.
o4
۱۴ جولای ۲۰۱۲ ؛ پرزیدنت اوباما مشغول سخنرانی در زیر باران برای کمپین گلن آلن می باشد؛  او تصور می کرد قبل از سخنرانی وی، خبرنگاران به داخل ساختمان هدایت می شوند ولی به محض رسیدن به محل و مشاهده اینکه ساعتها در زیر باران منتظر مانده اند، او نیز در زیر باران سریع به سخنرانی پرداخت تا مردم و خبرنگاران سریعتر به خانه های خود برگشته و خود را خشک کنند.
o5
۲۸ سپتامبر ۲۰۱۲؛ یک عکس بی نظیر از رییس جمهور که می تواند کاندید مسابقات عکاسی نیز باشد؛ چرا که در یک نما او را در کنار نقاشی از ابراهام لینکلن و جرج واشنگتن، و تمثیل مارتین لوترکینگ و آبراهام لینکلن شکار کرده ایم.
o6
۱ می ۲۰۱۱؛ پرزیدنت اوباما و معاون اول جو بایدن به همراه جمعی از اعضای گارد امنیت ملی در اتاقی در کاخ سفید، در حال تماشای زنده ماموریت برای دستگیری بن لادن هستند.
o7
۱۶ ژانویه ۲۰۱۰؛ پرزیدنت اوباما از دو رییس جمهور سابق یعنی بیل کلینتون و جرج بوش برای حل بحران هائیتی دعوت به عمل آورد. در این جلسه بیل کلینتون با توجه به افکار اوباما به بوش گفت، حالا می فهمم که چرا من قادر به انجام برخی از کارها نبودم ولی اوباما در انجام آنها موفق است؛ که در همین لحظه بوش نیز به شوخی به کلینتون گفت، حالا مگر قصد انجام چه کارهایی را داشتی؟
o8
۹ ژوئن ۲۰۱۱؛ پرزیدنت اوباما در حاشیه جشن پایان چهارمین سال تحصیلی دخترش از مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست در مجاورت مدرسه دخترش بازدید به عمل آورد.
o9
۵ جولای ۲۰۱۲؛ پرزیدنت اوباما کیک توت فرنگی خود را با یک پسر سر میز ناهار تقسیم کرد. این اتفاق در رستوران کوزی کرنر در اهایو رخ داد.
o10
۲۶ اکتبر ۲۰۱۲؛ پرزیدنت اوباما وانمود می کند که در تور اسپایدر من نیکولاس تامرین ۳ ساله گیر افتاده است. بعدها اوباما به عکاس این عکس گفته است که این عکس بهترین عکس دوران ریاست جمهوری اش بوده است.
o11
۲۵ می ۲۰۱۲؛ پرزیدنت اوباما در حال خوش آمدگویی به مهمانان و برخی اعضای کاخ سفید و خانواده خود است که برای دیدن فیلم مردان سیاه پوش ۳  در سینمای خانوادگی کاخ سفید دور هم جمع شده بودند. این فیلم به صورت سه بعدی برای حضار پخش می شد و اوباما به شوخی از حضار خواست حین سخنرانی وی، عینک های سه بعدی خود را به چشم بزنند.
o12
۲۱ فوریه ۲۰۱۲؛ پرزیدنت اوباما به گروه موسیقی Sweet home Chicago ملحق می شود و لحظاتی را با آنها در حین خواندن ترانه قرمز،سفید،آبی همراهی می کند.
o13
۸ جولای ۲۰۱۴؛ پرزیدنت اوباما پیترای خود را با فردی که نامه خصوصی برایش فرستاده بود در کلوپی در دنور به اشتراک می گذارد.
o14
۲۳ آوریل ۲۰۰۹؛ اوباما مشغول بازی فوتبال آمریکایی در دفتر خود است.
o15
۲۰ ژانویه ۲۰۰۹؛ پرزیدنت اوباما مشغول آماده شدن برای رفتن به مراسم تحلیف ریاست جمهوری و قسم یاد کردن است.
o16
۳۱ آگوست ۲۰۱۳؛ پرزیدنت اوباما در اتاق شرایط خاص کاخ سفید مشغول مشورت با مشاورین گارد امنیت ملی در مورد استراتژی هایی که باید در سوریه به کار بست، است.
o17
۲۹ اکتبر ۲۰۰۹؛ پرزیدنت اوباما در مراسمی که در پایگاه هوایی Dover به مناسبت یادبود ۱۸ سرباز امریکایی که در جنگ افغانستان کشته شدند، حاضر شده است.
o18
۲۰ مارس ۲۰۱۱؛ بازدید از مجسمه مسیح در ریودوژانیرو برزیل.
o19
۴ ژوئن ۲۰۱۵؛ پرزیدنت اوباما با دختر بن رودز که مشاور امنیت ملی و ارتباطات استراتژیک اوست در حال بازی کردن است.
o20
۴ دسامبر ۲۰۱۵؛ اوباما در حال گرفتن سلفی با ژاکوب هاینس ۱۱ ساله و جیمز هاینس ۴ ساله است.
o21
۲۶ ژوئن ۲۰۱۴؛ اوباما ناهار را با ربکا ارلر در مینه پولیس صرف کرد. ارلر ۳۶ ساله یک زن مطلقه کارگر با دو فرزند بود که قبلاً نامه ای برای رییس جمهور برای شرایط سخت زندگی اش نوشته بود.
o22
۲۰ ژانویه ۲۰۰۹، پرزیدنت اوباما پس از یک روز طاقت فرسا وشرکت در بیش از ۱۰ مراسم تحلیف برای ریاست جمهوری، از آسانسور مخصوص کاخ سفید برای رسیدن به اقامتگاه خصوصی خود استفاده می کند.
o23
۱۵ نوامبر ۲۰۱۲؛ دیدار اوباما با اعضای تیم ژیمناستیک آمریکا که به خاطر شرکت در مسابقات در دیدار ابتدای سال همراه دیگر اعضای کاروان المپیک امریکا به کاخ سفید نیامدند.
o24
۲۴ آوریل ۲۰۱۲؛ اوباما و جیمی فالون وقتی از سوالات خنده داری که قرار است از او در برنامه Slow jam news در دانشگاه مموریال کارولینای شمالی پرسیده شود، مطلع می شوند، خنده شان می گیرد.
o25
۱ ژانویه ۲۰۱۲ ؛ بهترین راه برای جشن سال جدید برای اوباما شنا کردن در سواحل زیبای هاوایی بود.
o26
۱۴ فوریه ۲۰۱۳؛ اوباما ذاتا از وقت گذراندن با بچه ها لذت می برد. او در حال استفاده از یک ذره بین بر روی یکی از بچه های کودکستانی در جرجیا است.
o27
۲ دسامبر ۲۰۱۳ ؛ رییس جمهور به همراه دختر هماهنگ کننده دفترش دنیس مک دوناف، در حال بردن کیک تولد او به اتاق غربی کاخ سفید هستند.
o28
۲۶ می ۲۰۱۳؛ اوباما و همراهانش از پنجره هواپیمای ریاست جمهوری در حال دیدن منظره ای در اوکلاهاما هستند که لحظاتی قبل از شروع طوفان تورنادو است.
o29
۳ ژوئن ۲۰۱۳؛ پرزیدنت اوباما و مسئول دفتر او دنیس مک داناف در حال قدم زدن در فضای سبز قسمت جنوبی کاخ سفید دیده می شوند.
o30
۲۸ آگوست ۲۰۱۳؛ تصویری از مجسمه یادبود آبراهام لینکولن که در جلوی آن می توان رییس جمهور و همسرش را به همراه چاک کندی، بیل کلینتون و جیمی کارتر در پنجاهمین مراسم سالگرد آبراهام لینکلن مشاهده کرد.
o31
۷ مارس ۲۰۱۵؛ تصویری از حضور خانوادگی پرزیدنت اوباما در پیاده روی پل ادموند پتوس.
o32
۱۶ آوریل ۲۰۱۵؛ اوباما در حال عزیمت برای امضای قوانین H.R.2 و CHIP برای دسترسی همه شهروندان به درمان عمومی است.
o33
۴ مارچ ۲۰۱۴؛ در حاشیه بازدید اوباما از یک کودکستان در واشینگتن، یکی از بچه ها وقتی اوباما قصد خروج از کلاس را داشت از او درخواست کرد تا وضعیت سلامت قلب او را بسنجد و اوباما برای آن بچه لحظاتی صبر کرد تا او این کار را انجام دهد.
o34
۱۴ ژوئن ۲۰۱۳؛ عکس یادگاری اوباما با کودک خوابیده که در مراسم روز پدر در کاخ سفید برگزار شده بود.
o35
۱۴ اکتبر ۲۰۰۹؛ پرزیدنت اوباما در حال تفکر در مورد وضعیت وخیم آب و هوایی جهان.
o36
۱۶ دسامبر ۲۰۱۲؛ اوباما در حال مرور متن سخنرانی برای حضار در مورد قربانیان حادثه تیراندازی دلخراش نیوتاون.
o37
۷ دسامبر ۲۰۱۵؛  کمدین جری سینفیلد در حال صدا کردن رییس جمهور از پشت پنجره.
o38
۱۷ ژوئن ۲۰۱۵؛ پرزیدنت اوباما دوقولوهای کتی برن فالون(هماهنگ کننده امور قانون گذاری) را بغل کرده است.
o39
۳۰ اکتبر ۲۰۱۵؛ اولین دختری که عکس او دوبار در عکس های سالانه رییس جمهور دیده می شود عکس دختر بن رودز است که در پوشش یک فیل در مراسم شب هالووین در دستان رییس جمهور قرار دارد.
o40
۳ دسامبر ۲۰۰۹؛  اوباما با لورنس لیپزکامپ که یک کارگر در ساختمان آیزنهاور است احوالپرسی می کند.
o41
۳۰ مارس ۲۰۱۲؛ لحظاتی پس از اینکه هلی کوپتر اوباما بر زمین نشست و او در حال ورود به اتاق تشریفات دیپلمات ها در کاخ سفید است.
o42
۹ آوریل ۲۰۱۵؛ اوباما در حال پرتاب رنگین کمان در فرودگاه نورمن منلی قبل از ترک جامائیکا.
o43
۹ ژوئن ۲۰۱۴؛ اوباما برای تهیه یک عکس سه بعدی بر روی صندلی انستیتو اسمیتسون که با دوربین ها و پروژکتورهای زیادی احاطه شده است، نشسته است
o44
منبع: برترین ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.