جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶

شقایق دهقان: از مهراب خواسته ام کمتر برایم نقش بنویسد

شقایق دهقان: از مهراب خواسته ام کمتر برایم نقش بنویسد

شقایق دهقان، بازیگر تلویزیون و سینما، این روزها با ایفای نقش «ویتا» در نمایش «هاروی» نوشته مری چیس و کارگردانی ملودی آرام نیا در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر، در حال سومین تجربه حضورش در تئاتر است. با او درباره نمایش هاروی و فعالیت های این روزهایش گفت وگو کردیم.

چه شد که پس ازمدت ها به صحنه تئاتر برگشتید و بازی در نمایش «هاروی» را پذیرفتید؟

نخستین نمایشی که در آن بازی کردم به سال ۷۷ برمی گردد و با یک وقفه ۱۵ ساله در سال ۹۲ در دومین نمایشم بازی کردم. هاروی سومین نمایشی است که در آن بازی می کنم. مهم ترین موضوعی که سبب شد ایفای نقش در این نمایش را قبول کنم، نقشم و جذابیت آن بود.

نقش «ویتا» و زنانگی این نقش را خیلی دوست دارم. در جلسه اولی هم که با خانم آرام نیا داشتم خیلی راغب بودم که در این نمایش بازی کنم.

حاضرید در سریال، فیلم یا نمایش جدی هم بازی کنید؟

 بله، به شرط این که نمایش نامه یا فیلمنامه خوبی داشته باشد. دوست دارم نقشی که بازی می کنم شخصیت پردازی خوبی داشته باشد.

بازی در تئاتر سخت تر است یا سینما و تلویزیون؟

به نظرم بین سینما، تلویزیون و تئاتر صفت تفضیلی «تر» جایگاه چندانی ندارد. در تئاتر اتفاق در لحظه می افتد و بازی شما در آن لحظه دیده می شود و بازیگر در صورت اشتباه فرصت جبران ندارد. همچنین در چند شب متوالی یک نقش را بازی می کنی و به چیزهای جدیدی دست می یابی. اما در سینما وتلویزیون این فرصت دست نمی دهد که با اجرای چندباره یک نقش، همه ظرایف آن را کشف کنی.

ازسوی دیگر، اندازه بازی در تئاتر با سینما وتلویزیون تفاوت دارد؛ یعنی بازی در صحنه پررنگ تر و درشت تر از جلوی دوربین است و در صورت انجام این کار، بازی بازیگر جلوی دوربین اغراق آمیز به نظر می رسد.

برای شما کدام راحت تر است، تئاتر یا سینما و تلویزیون؟

برای من واقعا فرقی نمی کند.

تا به حال شده از همسرتان، مهراب قاسم خانی بخواهید که نقشی را برای شما بنویسد؟

نه، مهراب خودش می گوید دوست دارد در کارهایی که می نویسد من هم بازی کنم و از آنجا که مهراب قاسم خانی نه به حرف من بلکه ثابت کرده که نویسنده خوبی است، دوست دارم در فیلمنامه هایی که می نویسد حضور داشته باشم. ولی تا به حال نشده از او خواهش کنم نقشی را برای من بنویسد. ولی از زمانی که خدا به ما یک پسر داده، از مهراب خواسته ام در کارهایی که با هم به صورت مشترک حضور داریم، نقش مرا کمتر بنویسد تا بتوانم به وظایف مادری ام بیشتر برسم.

و محبوب ترین نمایشنامه و نقشی که دوست دارید در تئاتر بازی کنید؟

اجازه بدهید فکر کنم…. واقعا حضور ذهن ندارم. بنویسید که حضور ذهن ندارد. (با خنده)

منبع: خبرآنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.