جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

کتاب جدید داریوش مهرجویی مجوز گرفت

کتاب جدید داریوش مهرجویی مجوز گرفت

مجوز انتشار رمان جدید داریوش مهرجویی با عنوان «سفر به سرزمین فرشتگان» صادر شده و این رمان به زودی از سوی انتشارات به نگار منتشر می شود.
شهرام اقبالزاده، از صدور مجوز انتشار رمان «سفر به سرزمین فرشتگان» نوشته داریوش مهرجویی خبرداد و گفت: این رمان به ماجرای زن و شوهری تحصیل کرده می پردازد که هر دو در حوزه کاری خود نخبه اند اما کار چندانی برای آنان نیست. این زن و شوهر که یکی در رشته کامپیوتر و دیگری در رشته موسیقی فعال است در حالی که در ابتدای زندگی مشترک  گرفتار مشکلات مالی هستند برنده نوعی لاتاری می شوند و نویسنده با اتکا به همین ماجرا، به چگونگی برخورد با مهاجران در کشورهای اروپایی می پردازد.
اقبال زاده همچنین از انتشار خاطرات مهرجویی از سفر به پاریس در قالب یک کتاب خبر داد و افزود: یکی از این خاطرات به سال های نخستین پس از انقللاب برمی گردد. چراکه مهرجویی، از جمله افراد انقلابی بوده وفکر می کرده حالا که رژیم عوض شده او فیلم های بسیاری می سازد و فعالیت خود را در این زمینه، بیش از پیش گسترش می دهد. از این رو اولین فیلم خود در سال های بعد انقلاب را برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می سازد و از طرف کانون راهی فرانسه می شود.
این مترجم و منقد ادبی در ادامه بیان کرد: مهرجویی یک بار دیگر هم به پاریس سفر می کند تا در یک جشنواره مطرح سینمایی شرکت کند اما به علت همراه داشتن مقداری داروی گیاهی بازداشت و یک ماه در شهر دبی زندان می شود. حالا این کارگردان مطرح سینما این خاطرات را نوشته و قرار است به زودی از سوی انتشارات به نگار منتشر شود و در اختیار علاقه مندان قرار بگیرد.

منبع: مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.